Poster Yazım Kuralları

Poster Yazım Kuralları

1. ULUSLARARASI TIBBİ ve AROMATİK BİTKİLER KONGRESİ POSTER BİLDİRİ KURALLARI

 

Poster Ebatı ve Düzeni: 
50×70 cm boyutlarında ve dikey olarak hazırlanmalıdır. Posterin kenarlarında soldan, sağdan, alttan ve üstten 2,5 cm boşluk bırakılmalıdır.
Yazım Şartları:
Tüm metin İngilizce olarak Times New Roman yazı tipinde yazılmalıdır. Metin 1-2 metre uzaklıktan okunabilecek şekilde düzenlenmelidir. Poster başlığı, koyu ve tamamı büyük harflerle 36  punto olmalıdır. Yazar ad(lar)ı ve soyad(lar)ı, 28 punto (Yalnızca ilk harfler büyük olmalı, unvan yazılmamalı ve posteri sunan yazarın ismi alt çizgili olmalıdır. Bütün yazarların kurum bilgileri, e-posta adresleri hemen ismin altına 24 punto ile yazılmalıdır). Bölüm başlıkları, koyu ve büyük harflerle 32 punto olmalıdır.İçerik (Normal metin), 24 punto ile yazılmalıdır.
Kaynaklar: Kaynaklar 18 punto olmalıdır. Kaynaklar kare parantezler içinde rakam kullanılarak sıralanmalı ve Kaynakça bölümünde de aynı sırayla ulaşılabilmelidir.
Figür, Tablo vb.:
Görselliği artırmak adına resim, tablo, çizelge, vs. kullanılabilir. Posterdeki yazılar, yazının görselliği açısından hangisi daha uygunsa, tek sütun ya da iki sütun halinde planlanabilir.
Genel bilgiler:

Poster sahipleri poster basımlarını kendileri yaptıracaklardır.

Kongre sürecinde posterler, organizasyon komitesince belirlenecek numaralanmış panolarda sergilenecektir.

Posterin panolara asılması konusunda organizasyon komitesi poster sahiplerine yardımcı olacaktır.

Poster bildiriler, kongrenin yapılacağı üç gün boyunca belirlenen alanda asılacaktır. Poster sahipleri programda belirtilen süre ve saatlerde posterlerinin başında bulunacaklar ve çalışmaları konusunda bilgi vereceklerdir.

Örnek Poster:

 

WordPress Image Lightbox Plugin